Mamy wiedzę, umiejętności i doświadczenie niezbędne w prowadzeniu ewaluacji. Nasze badania zawsze są zgodne z potrzebami i możliwościami Zamawiających, a raporty maksymalnie użyteczne. Jednak wysoka jakość naszej pracy zależy w dużej mierze od tego, czy Zamawiający wiedzą, dlaczego potrzebują ewaluacji i czego chcą się dzięki niej dowiedzieć. Toteż, jeśli jesteście Państwo zainteresowani ewaluacją, na początku zachęcamy do analizy własnych potrzeb, oczekiwań oraz możliwości. Ułatwi to przygotowanie dobrego badania, pozwoli uniknąć niepotrzebnych działań, a przede wszystkim oszczędzi czas i pieniądze. Poniżej podpowiadamy, jak to zrobić.
Krok pierwszy to odpowiedź na podstawowe pytanie: w jakim celu chcecie Państwo przeprowadzić ewaluację? Krok drugi to udzielenie nam informacji na temat działań lub organizacji, instytucji która/które mają być poddane ewaluacji. Jeśli bowiem wiemy, co będzie przedmiotem ewaluacji, możemy lepiej zaprojektować badanie.Na czym polegają działania, które chcecie poddać ewaluacji?
- Cele, założenia, obszary itp.
- Metody działania
- Inne organizacje zaangażowane w działania
- Spodziewane rezultaty
- Grupa, grupy docelowe
- Zasięg geograficzny projektu
- Czas trwania projektu/programu harmonogram
- Cele, założenia, obszary itp.
- Metody działania
- Grupa, grupy docelowe
- Zasięg geograficzny działalności organizacji.
- Ile ma powstać raportów z badania (raporty cząstkowe, raport końcowy)?
- W jakiej formie mają być przedstawione wyniki: raport pisemny, prezentacja ustna?
- Kto będzie odbiorcą wyników ewaluacji: Zamawiający, grantodawcy, inne organizacje?
Podsumowując: im więcej wiemy, tym lepiej możemy zaprojektować rzetelne badanie, w określonych ramach finansowych, a zarazem przydatne i zgodne z oczekiwaniami Zleceniodawcy.
Zapraszamy do współpracy.